Bij het grote bombardement op Rotterdam in mei 1940 werd de Kunstacademie volledig verwoest. Ook alle kunstwerken van de studenten gingen in rook op. Fiep vond het vooral erg dat al haar etsen en etsplaten waar ze zo hard aan had gewerkt en die haar zo dierbaar waren, verloren gingen.
Van 1941 tot eind 1943 woonde Fiep in huis bij Clara Eggink en Jan Campert in Den Haag. Daar paste ze vaak op Clara's zoontje Wim. Wim was het kind van Clara en Jacques Bloem. Hoewel Clara en Jacques gescheiden waren, kwam Jacques regelmatig op bezoek en werd ook hij een goede vriend van Fiep.
In 1941 schreef Clara Eggink het gedicht De vrouw en de Cormorant. Fiep maakte er de illustratie bij: een vrouw met een aalscholver.









